for åtte år siden…. ingen visste da…

 

 

Medan bilen fekk vedlikehold ved Ulstein bil – tok eg og hunden Leia føtene fatt – og gikk ei runde vi aldri hadde gått før – bak ved Gamleeidet i Ulsteinvik. Lite visste vi at der fantes ein kar like ned i bakkane – som skulle bety så mykje for oss ❤ Eg visste ikkje at Mr C fantes ein gong 🙂 Ikkje før året etter, hausten 2018 🙂
Og no bur eg her, like ved Gamleeidet 🙂
Jepsipepsi!

Då er ikkje verda så stor plutselig 🙂

 

 

Dette innlegget delte jeg 21. november 2017 på FB

at det er så herleg å kunne benytte tida til fulle ❤ Slik som når man må til Ulsteinvik og levere bilen på service 🙂 Då går ein tur med hunden der 🙂 Over grensa mot Hareid og inn på tursti/lysløype, og opp mot Breidfjellet/Kiberget …… og tilbake til bilen. Ein 3 timar lang vandring i minusgrader og sol.
Love it ❤

 

 

Og på blogg:

 

TIRSDAG 21. november 2017

(om ikkje bilda kjem fram under her – er det berre å trykke på linken over  – for å få fram bilda frå turen den gongen)

Og dagen var planlagt ut fra været.

Bilen hadde time til service, i Ulsteinvik, og  jeg skulle gå tur med Leia mens vi ventet.

Som sagt så gjort.

TRE TIMERS TUREN
For vi gjekk faktisk i tre hele timer.
Minusgrader, kaldt og sol.
Frost!
Snø!
Vinter!
Superduper herlig og inspirerende tur med masser av fotomotiver.

Går gangveien nedenfor folkehøyskolen, over toppen og inn i Hareid kommune, og litt nedenfor i bakken der, går vi inn på en parkeringsplass, og finner stien vi skal følge.

Men, når man leverer nøkkelen og ser WC skiltet og ignorerer det fordi det ikke behøves, og har gått i 20 minutter langs veien og ser der fremme hvor man skal ta av og inn på sti, og bare holder på å tisse på seg…..
Ja, da er det glede i heimen når skogen er et faktum og du bare må gå bak et tre i minusgrader og la det renne…………
Herlig!
Og da, ja da kunne turen starte på ordentlig 🙂


Vi gjekk av i lysløypa og gjekk denne veien opp til en gård, men… vi snudde og gjekk tilbake og fortsatte i lysløypa 🙂


Her skal jeg gå tur til våren/sommeren igjen…..
Så fint her!


Her ser en veien som vi har gått 🙂
Og innover #sunnmørsalpane


Herlig!

Og i dag – 8 år seinare, blir det måking, trening på Sporty – og bading med damene

Hilsen fra Varleite-toppen 😀

 

2 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg