hjemover

TUT OG KJØR!

 

Onsdag 10 august tidlig morgen, begynner jeg på hjemveien fra Eggedal i Buskerud – gjennom flere kommuner, over Valdresflya, Jotunheimen, Lom, Stryn og hjem.
Det har vert kaldt og regn/vindfullt denne natten ved Tempelseter.
Og da jeg gür ut til bilen sünn ca 07.30 for ü starte turen, da er det snø oppe ved Høgevarde, der vi var pü tur her om dagen.
3 grader ute.
Det er fortsatt sommer, men vi er høyt oppe i fjellet og da kan en ikke vente noe annet, tenker jeg.

En kjøretur på 9 timer med innlagt bittesmåe stopp ligger foran meg  🙂

SĂĽnn er det ĂĽ feriere i norges land.

Det blir noen timer bak rattet nĂĽr man skal inn i fjellheimen.
Og det blir garrantert ikke siste gangen 🙂
Har planer for neste år – men tiden får vise 🙂

Det klarner opp.
Det er nydelig ü kjøre avgürde.
Jeg gleder meg til ĂĽ komme hjem.
Det er slik med meg, at borte bra men hjemme best.
Alltid.

Foran meg løper en rev med et bytte i munnen, over veien.
Wow sĂĽ heldig jeg er som fĂĽr oppleve dette <3

Jeg elsker ü kjøre Valdresflya og inn i JOTUNHEIMEN.
Det er bare vakkert.


Her er det et utsiktspunkt.
Man kan ta av og kjøre inn i Jotunheimen her, men jeg skal bare kjøre tvers over og komme meg hjem.


Jeg skulle ikke kjørt bil jeg vettu!
Jeg mĂĽ stoppe og stoppe og stoppe.
NĂĽr veret er slik og man ser alt det flotte, ja da blir jeg mo i knĂŚrne av det jeg ser.
Det er sĂĽ mektig flott.
Og her ser man BESSEGGEN sĂĽnn midt i bildet.
Man kan skimte litt vann midt i bildet og over der mot høyre starter eggen, bak det skyggebelagte fjellet her.
Ja, og der har jeg vert da 🙂 
Det var ĂĽret i fjor <3



Dette er fra Bakeriet i Lom.
Et besøk på toalettet etter flere timers kjøring, ja det må til 🙂
Og der står denne spesielle vasken 🙂

Bakeriet i Lom har så mye herlig mat – så der kjøper jeg meg mat og kaffe som jeg skal kose meg med på Strynefjellet 🙂

SĂĽ er turen over.
Mange mil er unnagjort og alle inntrykk skal synke inn.

Men, fjellet ligger der, og flere turer blir det.

 

 

#hjemover #dagen #kjørebil #milettermil #Jotunheimen #fotografering #august #sommer #natur #reise #tutogkjør

 

 

 

10 kommentarer

    1. Sü flotte bilder!! ja jeg kjørte ogsü over flya..og var passasjer..sü jeg tok bilder ut av vinduet..hihih..kunne ikke stoppe hver gang jeg ville..for jeg ble ogsü helt mo knÌrne!! Sü nyyyydelig!! Godt du er vel hjemme, og kos deg med helgen!

    2. Jeg har også vært på Beseggen 🙂 Nydelige eggen 🙂 Så morsom vask det var der da. Jeg trodde først det var en do 😀 Ha en fin dag 🙂

    3. en nydelig avslutning pĂĽ en vakker tur,ja turene over fjella er virkelig fantastiske,jeg var heldige i ĂĽr for vi campa midt oppĂĽ Valdresflya og brukte dagen etter med ĂĽ nyte landskapet der .
      Det var en flott vask pĂĽ bakeriet,vi bruker ogsĂĽ ĂĽ handle der,men jeg har aldrig tenkt over att vi kan gĂĽ pĂĽ do der,sĂĽ jeg har benyttet statoils toalett hi hi ,neste gang mĂĽ eg innom bakeriet sitt ))

    4. Godt ĂĽ komme hjem etter en slik tur, men var nok en flott opplevelse ja :)) Lange kjøreturer er pyton, nĂĽ for tida er en time maxgrensa mi …
      Stilig kurompe…hehe.. Og naturen er jo bare et drømmesyn :)) Mat og kaffe hører til pĂĽ tur :)) God helg <3

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngü personangrep og sjikane og prøv ü holde en hyggelig tone selv om du skulle vÌre uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver pĂĽ nett.

Siste innlegg