TUNGSINNET
Noko er ikkje
som det skal være.
Tungsinnet har sneket seg på igjen.
Alle tunge tankar kjem snikande.
Alt blir negativt.
Kva er vitsen liksom?
Men langt der inne veit du svaret.
Og då er det godt at du
klarar ta fram alt det positive.
Tungsinnet heng i,
men sklir sakte vekk
og forsvinn.
Mette Kvalsvik
13.09.17
#minedikt #tungsinnet #etdiktomdagen #lørdag #lyset #tankar #blogg
16 kommentarer
Fort gjort at det kommer litt krypende på vinteren. Særlig denne vinteren synes jeg. Tungt på jobb og mye greier med møter og Nav. Vært en tung vinter for meg. Men det kryper ikke inn så lenge. Det hjelper å komme seg ut og gå og gå…det er min medisin.
solliv: Ja det er godt å komme seg ut å lufte hodet
Se at det lysner <3
Flott, men trist dikt..og nydelig bildet…Men tungsinn kan komme, og forsvinne fort..nå er det snart vår! ha en god ny dag!
Toini: Ja tungsinnet kommer og går
Ha en fin dag du også !
Så fint du klarer å hente fram det positive
God klem 
frodith:
Ja det er det flotte med det, at en jobber seg ut av det tunge
<3
Hjelper godt med en tur ut og et aldri så lite fyrtårn da!
Ikke greit å alltid finne det positive, selv om en vet det ligger der inne en plass. Men noen ganger må det være lov å dukke litt ned i elendigheta også, bare en ikke blir der for lenge. <3
Marit: Ja det viktige er å komme seg ut av det igjen
Et vakkert og taende øyeblikk med dine ord
Så godt at du har blikket festet på det som kan dra deg ut av alt tungsinn
Ha en nydelig helg 
Viktig som du skriver i ditt dikt, å finne tak i og gripe om det positive. Da fordufter tungsinnet og gleden trer fram. Vakkert bilde innledningsvis her! Med den flotte naturen rundt deg, er jeg sikker på at positive ting trer fram daglig. <3
Fint dikt, og akkurat sånn har mange det, tungsinnet sniker seg innpå en, men så sklir det sakte vekk igjen, heldigvis… :))
godt det forsvinner like fort som det kommer snikande :=)
fruensvilje.blogg .no: Jepp
spisogspar: Heldigvis
toveview: Det er helt sant det Tove
dedicat: Ja det er det en må – om en ikke skal ligge og kave – feste blikket på noe godt og komme seg videre