ingen kunst

Det er mamma sin bursdag i dag – og hele 86 år fyller hun
HURRA!!

I den anledning har hun invitert til kaffe og kaker
Fløtekake er bestilt og kaffe og nogo anna attüt i like sü

Så tenkte jeg da, at jeg skulle ta med sjokoladepudding  – poser fra Freia som har ligget her siden kanskje jul eller tidlig januar….
De kunne ligge ett år til de… men nå hadde jeg de – pluss vaniliesaus på kartong, uåpnet, i kjøleskapet
Så da satte jeg likeså godt i gang med dagens gjøremål – tidlig morgen FØR 08.00

Ingen kunst nĂĽr det er pose-greier!
FREIA stĂĽr av seg den

Det tar litt tid før det koker – og det er lenge siden JEG har laget slik dessert – så jeg guffet opp varmen og glemte den nesten, i allefall glemte jeg å røre i den… helt til den nesten kokte over….
Da var den ferdig

Helte den over i skåla – og ja… jøje meg…. det var beksvart i bunnen!
Luktet rart gjorde det – og når jeg for sikkerthets skyld smakte på den – ja så smakte det rart og brent også….
Er det mulig??!!
Så – det var den sjokoladepuddingen historie – rett i vasken!


det var liksom ikke “lite” brent heller…..

 

Uansett skal jo mor feires – og det skal bli veldig koselig
Og i mellomtiden er det bare å telle til ti i all stillhet – og lufte ut før C står opp…. heheheh
Det var ingen enkel sak – for der stod han plutselig, og lurte på hva som luktet….
Jepsipepsi!

Lørdag 24. februar –
og gratulerer med dagen i dag gode mamma

8 kommentarer

    1. Gratulerer til moren din. Ja da, sünn kan det gü. Det vÌrste er, ü skure den kjelen etterpü. Men det er jo tanken som teller da, du ville gjøre noe hyggelig. Pü igjen en annen dag, sü du für spist opp den vaniljesausen din. Klemsiklem

    2. Gratulerer så masse til din mor! 🎉 Kjedelig med sjokoladepuddingen da, men det viktigste er nå at dere er sammen.

    3. Hihi, en luktende start pĂĽ dagen – men sĂĽnn er det innimellom! HĂĽper dagen og feiringen blei super – og gratulerer sĂĽ masse til mamma di <3 klem

    Legg igjen en kommentar

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngü personangrep og sjikane og prøv ü holde en hyggelig tone selv om du skulle vÌre uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver pĂĽ nett.

Siste innlegg